سرمایه‌ گذاری روی دوران اولیهٔ کودکی، سلامتی‌ در بزرگسالی را افزایش می‌‌دهد.

1234464_239050726280471_1364467661_n

سرمایه‌ گذاری روی دوران اولیهٔ کودکی، سلامتی‌ در بزرگسالی را افزایش می‌‌دهد.

برنامه‌های تربیتی با کیفیت در دوران کودکی، میزان جرم را در بزرگسالی کاهش داده و منجر به دست آوردهای فراوانی‌ نظیر ارتقأ سطح تحصیلات می‌‌گردد. با وجود این، مطالعه دقیقی‌ روی اثر برنامهٔ تربیتی صحیح بر سلامت دوران بزرگسالی انجام نشده بود.


در تحقیقی که توسط دانشگاه کارولینا انجام شده و نتایج آن در ژورنال ساینس منتشر شده است نشان می دهد این امر باعث ارتقاء سلامتی و تواناییهای شناختی‌ هم می‌‌شود.


در این تحقیق کودکان خانواده‌های فقیر از بدو تولد (متولدین ۱۹۷۲-۱۹۷۷) تا ۵ سالگی تحت آموزش قرار گرفته‌اند. این افراد که الان در دهه چهارم عمر خود هستند نسبت به افراد دیگر میانگین فشار خون کمتری دارند ( ۱۲۶ در برابر mmHg ۱۴۳). همچنین با وجود اینکه از هر ۴ نفر جمعیت عادی ۱ نفر به مشکلات متابولیک نظیر دیابت، چربی‌ خون و … مبتلا بوده اند، درصد فراوانی‌ مشکلات متابولیک در گروه آموزش دیده، صفر بوده است. همچنین گروه آموزش دیده تحصیلات و تواناییهای شناختی‌ بالاتری داشته‌اند.


این تحقیق بر اهمیت فراوان سرمایه گذاری در آموزش صحیح دوران کودکی بر سلامت دوران بزرگسالی دلالت دارد:

Early Childhood Investments Substantially Boost Adult Health

دانلود مقاله

درباره دکتر میر شهرام صفری | Dr. Mir Shahram Safari

فوق دکترای علوم اعصاب از ریکن ژاپن عضو هیئت مدیره انجمن علوم اعصاب ایران عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدیر آزمایشگاه دینامیک شبکه های عصبی قشر مغز

همچنین ببینید

سیستم های یادگیری عمیق مانند انسان­ها می­ شنوند

نوروسافاری | مدل کامپیوتری نشان می­دهد که چگونه مغز صدا را پردازش می­کند. محققان MIT …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *