مغز انسان دو ساعت درون دارد که آینده را پیش‌بینی می‌کند

4/5 - (4 امتیاز)

نوروسافاری | محققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا دریافته‌اند که مغز انسان دارای دو ساعت داخلی است که آینده را فوری پیش‌بینی می‌کند.
بر اساس این تحقیقات سیستم عصبی ما به‌صورت میلی‌ثانیه‌ای دست به پیش‌بینی آینده می‌زند.

یکی از ساعت‌ها مبتنی بر تجربیات گذشته است و دیگری بسته به ریتم کارکرده، اما هر دو در کنار هم برای تعیین حرکت ما در جهان بسیار مهم بوده و عمل می‌کنند.

به گزارش نوروسافاری از دانشگاه برکلی، این ساعت‌های ساخته‌شده در درون به انسان اجازه می‌دهد تا روی پدال شتاب‌دهنده در یک‌لحظه قبل از وقوع فشار داده (قبل از سبز شدن چراغ چهارراه) و “زمان‌سنج شناختی” نیز اجازه می‌دهد تا بدانیم دقیقاً کی باید برای خواندن خط بعدی آهنگ خود را آماده کنیم.

تلاش برای یافتن صحت وقت در افراد مبتلابه پارکینسون باعث کشف این موضوع توسط دانشمندان آمریکایی شد تا بفهمند که بدن انسان دو ساعت درون دارد.

«عاصف برسکا» عضو گروه تحقیق می‌گوید: مطالعه ما نشان می‌دهد زمان‌بندی یک فرایند یکپارچه نیست اما دو راه متمایز وجود دارد که بر اساس آن پیش‌بینی زمانی انجام می‌دهد و البته این بستگی به قسمت‌های مختلف مغز دارد.

نتایج این تحقیق که در مجله PNAS چاپ‌شده نشان می‌دهد که چگونه مغز ما قبل از حرکت همه‌چیز را محاسبه می‌کند و این سیستم نه‌تنها زمان موجود را در نظر می‌گیرد، بلکه آینده را نیز لحاظ می‌کند.

لینک مقاله:

Double dissociation of single-interval and rhythmic temporal prediction in cerebellar degeneration and Parkinson’s disease

لینک خبر:

To predict the future, the brain has two clocks

نشر اولیه: خبرآنلاین

بیشتر بدانید:  ساختار شبکه های مغزی ثابت نیست

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون برای علوم اعصاب (دوره چهاردهم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز برگزار می کند: دوره آموزشی استفاده از پایتون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *