واکنشهای جالب حیوانات در مقابل آینه

6470_487

نوروسافاری| یک گروه تصمیم گرفتند در نقطه‌ای پر رفت و آمد در جنگل یک آینه نصب کنند تا واکنش حیوانات را ببیند. واکنش برخی از حیوانات هوشمندانه و برخی دیگر واقعا خنده‌دار بود.

به گزارش نوروسافاری به نقل از فرادید، «ژاویه اوبه بریِر» عکاس فرانسوی به همراه همسر خود به گابن سفر کرد و این ایده را پیاده کرد. آن‌ها تعدادی آینه را در چند نقطه پر رفت و آمد جنگل نصب کردند تا ببیند واکنش حیوانات چگونه است. نتایجی که در این ماجراجوییِ جالب به دست آمد واقعا دیدنی است.

یکی از حیوانات چندین بار به هیکل خود نگاه می‌کند و دیگری به تصویر خود در آینه حمله می‌کند. برخی از حیوانات نیز با موفقیت دوربین ژاویه را شناسایی می‌کنند.

حتی بر سر اینکه کدام حیوان می‌تواند به آینه نگاه کند نیز درگیری به وجود می‌آید؛ گویا آینه برای آن‌ها بسیار جالب است. شاید به طور قطع نتوان نظر داد اما اغلب حیوانات نمی‌توانند تصویر خود را شناسایی کنند. میمون‌ها و پلنگ‌ها دست خود را به آینه می‌زدند و همین مسئله باعث شد تا ژاویه مرتب آینه‌ها را بشوید. کاری که در این شرایط کمی خطرناک بود.

ژاویه دوربین‌ها را در جعبه‌های مستحکم جاسازی کرده بود و بر روی آن‌ها حسگر حرکتی نصب کرده بود تا زمانی که کوچک‌ترین حرکتی مشاهده شد، دوربین فعال شود. پروژه‌ای بسیار جذاب که هر عکاس حرفه‌ای دوست دارد آن را امتحان کند.

 

http://www.aparat.com/v/T9d3x

درباره دکتر میر شهرام صفری | Dr. Mir Shahram Safari

فوق دکترای علوم اعصاب از ریکن ژاپن عضو هیئت مدیره انجمن علوم اعصاب ایران عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدیر آزمایشگاه دینامیک شبکه های عصبی قشر مغز

همچنین ببینید

چرا نیمکره چپ مغز بهتر از نیمکره راست زبان را درک می کند؟

نوروسافاری | بر اساس گزارش منتشر شده توسط پژوهشگران Ruhr-Universitat Bochum و Technische Universitat Dresden، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *