یکشنبه , اسفند ۶ ۱۳۹۶
Home / عصب زیست شناسی / واکنشهای جالب حیوانات در مقابل آینه

واکنشهای جالب حیوانات در مقابل آینه

6470_487

نوروسافاری| یک گروه تصمیم گرفتند در نقطه‌ای پر رفت و آمد در جنگل یک آینه نصب کنند تا واکنش حیوانات را ببیند. واکنش برخی از حیوانات هوشمندانه و برخی دیگر واقعا خنده‌دار بود.

به گزارش نوروسافاری به نقل از فرادید، «ژاویه اوبه بریِر» عکاس فرانسوی به همراه همسر خود به گابن سفر کرد و این ایده را پیاده کرد. آن‌ها تعدادی آینه را در چند نقطه پر رفت و آمد جنگل نصب کردند تا ببیند واکنش حیوانات چگونه است. نتایجی که در این ماجراجوییِ جالب به دست آمد واقعا دیدنی است.

یکی از حیوانات چندین بار به هیکل خود نگاه می‌کند و دیگری به تصویر خود در آینه حمله می‌کند. برخی از حیوانات نیز با موفقیت دوربین ژاویه را شناسایی می‌کنند.

حتی بر سر اینکه کدام حیوان می‌تواند به آینه نگاه کند نیز درگیری به وجود می‌آید؛ گویا آینه برای آن‌ها بسیار جالب است. شاید به طور قطع نتوان نظر داد اما اغلب حیوانات نمی‌توانند تصویر خود را شناسایی کنند. میمون‌ها و پلنگ‌ها دست خود را به آینه می‌زدند و همین مسئله باعث شد تا ژاویه مرتب آینه‌ها را بشوید. کاری که در این شرایط کمی خطرناک بود.

ژاویه دوربین‌ها را در جعبه‌های مستحکم جاسازی کرده بود و بر روی آن‌ها حسگر حرکتی نصب کرده بود تا زمانی که کوچک‌ترین حرکتی مشاهده شد، دوربین فعال شود. پروژه‌ای بسیار جذاب که هر عکاس حرفه‌ای دوست دارد آن را امتحان کند.

 

http://www.aparat.com/v/T9d3x

بیشتر بخوانید:  «آب چغندر» مغز را جوان نگه می دارد

Check Also

درمان بیماری‌های مغزی با استفاده از روش اپتوژنتیک

نوروسافاری | پژوهشگران ژاپنی توانستند برای تسکین تشنج در مغز موش‌ها، با موفقیت از روش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *