دیر غذا خوردن باعث افزایش گرسنگی و کاهش سوزاندن کالری میشود

Rate this post

درحالی که توصیه های رژیمی سالم برعلیه خوردن وعده های نیمه شب است، چند مطالعه به طور کاملی اثر همزمان خوردن وعده های دیروقت بر روی سه بازیگر اصلی تنظیم وزن بدن و در نتیجه چاقی را بررسی کرده اند که شامل تنظیم مصرف کالری، تعداد کالری هایی که میسوزانید و تغییرات مولکولی در بافت چربی است. این مطالعه جدید شواهد تجربی را فراهم میکند که وعده های دیرهنگام باعث کاهش مصرف انرژی، افزایش گرسنگی و تغییراتی در بافت چربی می شود که وقتی همراه شوند ممکن است خطر ریسک ابتلا به چاقی را افزایش دهد.

این محققان به دنبال آزمایش مکانیسمی بودند که توضیح میدهد چرا خوردن دیرهنگام غذا ریسک چاقی را افزایش میدهد. تحقیقات قبلی توسط همین محققان نشان داده بود که خوردن دیرهنگام غذا ریسک چاقی و همچنین چربی بدن را افزایش می دهد و تاثیر مثبت کاهش وزن را از بین می برد. همچنین متوجه شدند که خوردن غذا چهارساعت دیرتر به طور قابل توجهی سطح گرسنگی، سوزاندن کالری ها بعد از خوردن غذا و نحوه ی ذخیره ی چربی توسط بدن را تغییر میدهد.

برای اندازه گیری اینکه زمان غذا خوردن چگونه مسیرهای مولکولی درگیر درچربی زایی یا نحوه ذخیره چربی در بدن را تحت تاثیر قرار میدهد، دانشمندان نمونه هایی را از بافت بدن هر دو گروه از شرکت کنندگانی که پروتوکل دیرغذا خوردن و به موقع غذا خوردن را پیش گرفته بودند برداشتند تا بتوانند الگوهای بیان ژن بین این دو دسته را مقایسه کنند.

نتایج نشان داد که دیرغذا خوردن تاثیرات عمیقی در گرسنگی و تنظیم هورمون های اشتها به نام های لپتین و گرلین داشت که میل ما به غذا را تحت تاثیر قرار میدهند. به طور خاص سطح هورمون لپتین که ارسال پیام سیری را به عهده دارد پس از بیست و چهار ساعت در کسانی که دیر غذا میخوردند در مقایسه با گروه دیگر کاهش نشان داد. وقتی شرکت کنندگان نیمه شب یا دیرهنگام غذا میخورند همچنین با سرعت پایین تری کالری میسوزانند. شایان توجه است که این نتایج مکانیسم های فیزیولوژیکی و مولکولی همگرایی را نشان میدهد که اساس ارتباط بین دیر غذا خوردن و افزایش ریسک چاقی است.

بیشتر بدانید:  آیا شخص مبتلا به اسکیزوفرنی واقعا چندین شخصیت دارد؟

با استفاده از این مطالعه و کنترل دقیق عوامل محیطی و رفتاری مانند فعالیت بدنی، وضعیت بدن، خواب و قرار گرفتن در معرض نور محققان توانستند بفهمند که چطور سیستم های کنترلی متفاوتی در توازن انرژی درگیر هستند و این نشانگر این مورد است که بدن ما چگونه از غذایی که میخوریم استفاده میکند.

Source: https://www.cell.com/cell-metabolism/fulltext/S1550-4131(22)00397-7?_returnURL=https%3A%2F%2Flinkinghub.elsevier.com%2Fretrieve%2Fpii%2FS1550413122003977%3Fshowall%3Dtrue

همچنین ببینید

دوره آموزشی مبانی علوم اعصاب شناختی (دوره پانزدهم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز (نوروسافاری) بر اساس تجربه چند ساله خود در تحقیق، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *