رژیمی که خطر مرگ را کاهش می دهد

Rate this post

f1-large-1
نوروسافاری| مطالعات جدید محققان نشان می دهد که دستورالعمل غذایی ارایه شده توسط دولت ژاپن در سال ۲۰۰۵ میلادی، یکی از سالم ترین برنامه های غذایی است که احتمال مرگ و میر را ۱۵ درصد کاهش می دهد.
 ژاپن در صدر کشورهایی قرار دارد که امید به زندگی در آن بسیار بالا است و افراد طول عمر بالایی دارند. فاکتورهای زیادی در طول عمر نقش دارند و رژیم غذایی یکی از مهمترین عوامل محسوب می شود.

به گزارش نوروسافاری به نقل از ایرنا، مطالعه جدید محققان مرکز ملی بهداشت و پزشکی در ژاپن نشان می دهد دستورالعمل های غذایی که در سال ۲۰۰۵ میلادی توسط دولت ژاپن معرفی شد، عوامل خطر مرگ و میر از جمله بیماری های قلبی و سکته را به میزان قابل توجهی کاهش داده و سبب افزایش میزان سلامت عمومی شده است.

این مطالعه نشان می دهد دلیل موفقیت این رژیم غذایی، تعادل در میزان کالری دریافتی و مصرفی و استفاده از حبوبات، سبزیجات، انواع میوه، سویا، تخم مرغ و محصولات لبنی و کاهش مصرف شیرینی و چربی است. در این دستور العمل آمده است که افراد باید در طول روز به این وعده های غذایی دقت کنند:

-روزی پنج تا هفت وعده غلات شامل برنج، نان، نودل و پاستا

-روزی پنج تا شش وعده سبزیجات

-روزی سه تا پنج وعده ماهی و گوشت (تخم مرغ و سویا)

-روزی دو وعده شیر و محصولات لبنی

-روزی دو وعده میوه

منظور از هر وعده حدود ۷۰ گرم درنظر گرفته شده است و مصرف آب و چای سبز به میزان دلخواه مجاز است. از طرفی فعالیت بدنی زیاد توصیه شده است.
این مطالعه نشان می دهد رعایت دستورالعمل بالا، احتمال مرگ و میر را ۱۵ درصد کاهش می دهد.نتایج این تحقیقات در نشریه The BMJ منتشر شده است:

بیشتر بدانید:  اولین پیوند موفق سر انسان روی جسد

Quality of diet and mortality among Japanese men and women: Japan Public Health Center based prospective study

 

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون از صفر (دوره ششم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز، دوره جدید آموزش پایتون مقدماتی برگزار می کند: …

۲ comments

  1. دکتر میر شهرام صفری/Dr. Mir-Shahram Safari

    test1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *