ریشه های مادرزادی کودک آزاری؟ “بدشکلی سر و صورت” و چپ دستی بیشتر در مردان کودک آزار

Rate this post

pedophilia_0

 

نوروسافاری| برخی از روانشناسان استدلال می کنند که تعریف آزار جنسی کودکان به عنوان یک عمل مجرمانه یا یک اختلال روانی را نمی توان به صورت سیاه یا سفید انجام داد بلکه ممکن است واقعیت چیزی مابین این دو باشد.

به گزارش نوروسافاری به نقل از مدیکال دیلی، یک مطالعه اخیر در دانشگاه ویندسور کانادا نشان داده است که افراد پدوفیل (دارای تمایلات آزار جنسی کودکان) بیشتر چپ-دست بوده و اغلب معایب سطحی در صورتشان دارند که به عنوان ناهنجاریهای فیزیکی جزئی (MPAs) نامیده می شوند. نتایج نشان می دهد که وجود اشکالاتی در جنبه های خاصی از رشد عصبی می تواند خطر ابتلای فرد به پدوفیلی را بیشتر کند.

محقق اول این تحقیق فیونا دیشنیکو در این باره گفت: “شواهد در حمایت از اساس عصبی-تکاملی آزار جنسی کودکان به طور پیوسته در حال افزایش است. اگر بدانیم که آزار جنسی کودکان ریشه های بیولوژیکی دارد که خیلی زود، حتی قبل از تولد آغاز می شوند، ممکن است بتوان راههای موثرتری برای بهبود روشهای درمانی برای این گروه پیدا کرد.”

دیشنیکو و همکاران او ۱۴۰ مرد بالغ مراجعه کننده به آزمایشگاه کورت فروند مرکز اعتیاد و سلامت روان در تورنتو را برای ناهنجاری های فیزیکی خاص و راست یا چپ دست بودن مورد بررسی قرار دادند. هر شرکت کننده برای رفتارهای جنسی ناهنجار و یا غیر قانونی با استفاده از بررسی پرونده های پزشکی و “پزشکی قانونی”، مصاحبه در مورد تاریخچه جنسی، و تست phallometric برای بررسی “اولویت ترجیح جنسی” مورد بررسی قرار گرفتند.

مردانی که در این مطالعه محققان به عنوان پدوفیل شناسایی کردند، بیشتر احتمال داشت که معایب جزئی صورت و سر داشته باشند. مردان دارای انحراف در صورت و سر بالاترین شاخص های آزار جنسی کودکان را داشتند. ناهنجاریهای صورت و سر شامل لاله گوش جدا نشده، گوش ناهنجار و سقف دهان بلند بودند.

بیشتر بدانید:  به دنیا آوردن بچه باعث افزایش ماده خاکستری در مغز مادر می شود

ناهنجاری های صورت از همان لایه بافت جنینی اولیه ای به وجود می آید که در طول سه ماهه اول و دوم بارداری، سیستم عصبی مرکزی را تشکیل می دهد. این معایب صورت، که در میان مردان شایع تر هستند، معمولا توسط قرار گرفتن در معرض ویروس ها، الکل، مواد مخدر، عوارض حاملگی یا کمبودهای تغذیه ای قبل از تولد ایجاد می شوند.

راشل فازیو، عصب-روانشناس بالینی و نویسنده همکار این مطالعه گفت: “اگر ما در مورد علت یک رفتار مضر بیشتر بدانیم، می توانیم درمانهای موثرتری را ایجاد کرده و در صورت امکان پیشگیری هم بکنیم. سالها تصور می شد که آزار جنسی کودکان، رفتار آموخته شده معتادان جنسی است که خودشان در دوران کودکی قربانی کودک آزاری بوده اند؛ در حالی که ممکن است این مساله، عاملی دخیل در برخی موارد باشد، در مورد همه پدوفیلها صادق نیست. “

یافته های حاصل از این مطالعه همچنین نشان داد که اکثر پدوفیلها چپ دستند، که با مطالعات مشابه قبلی همخوانی دارد. چپ یا راست دست بودن، خیلی زود، در دوران جنینی زندگی، تعیین می شود و نتیجه مستقیم رشد شناختی قبل از تولد است. بین ۸ تا ۱۲ درصد از جمعیت عادی چپ دست هستند، با این حال، محققان کانادایی اخیرا دریافته اند که یک سوم از پدوفیلهایی که با آنها سر و کار دارند، چپ دستند.

لینک مقاله این تحقیق در ژورنال Archives of Sexual Behavior:

Minor Physical Anomalies as a Window into the Prenatal Origins of Pedophilia

لینک مقاله مدیکال دیلی:

Spotting A Pedophile: Men With Pedophilic Tendencies Are Often Left-Handed With Physical Deformities

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون از صفر (دوره ششم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز، دوره جدید آموزش پایتون مقدماتی برگزار می کند: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *