خانه / آناتومی اعصاب / منشا فیزیکی افسردگی شناسایی شد: پتانسیل برای درمان های جدید

منشا فیزیکی افسردگی شناسایی شد: پتانسیل برای درمان های جدید

منشا فیزیکی افسردگی

نوروسافاری | به لطف پژوهشی جدید، شناخت ریشه های فیزیکی افسردگی پیشرفت قابل توجهی کرده است.

تحقیقات دانشگاه ووریک انگلستان و دانشگاه فودان چین، پیشرفت هایی در شناخت ریشه های فیزیکی افسردگی را حاصل کرده است.

به گزارش نوروسافاری از وبسایت دانشگاه وارویک، این مطالعه نشان می دهد که افسردگی بخشی از مغز را تحت تاثیر قرار می دهد (قشر اوربیتوفرونتال جانبی) که در ارتباط با عدم پاداش است، به طوری که بیماران مبتلا به این بیماری احساس فقدان و ناامیدی در ارتباط با عدم دریافت پاداش دارند.

این ناحیه از مغز، که در هنگام عدم دریافت پاداش فعال می شود، با بخش دیگری از مغز ارتباط دارد که در ایجاد حس ما نسبت به خویشتن دخیل است، بنابراین به طور بالقوه منجر به حس فقدان در خویشتن و یا عزت نفس پایین می شود. افسردگی همچنین با کاهش میزان ارتباط بین ناحیه پاداش در قشر میانی اوربیتوفرونتال و سیستم حافظه مغز همراه است که می تواند  تمرکز مبتلایان را برخاطرات شیرین محدود کند.

اهمیت این مطالعه

این اکتشافات جدید می تواند به موفقیت عظیمی در درمان افسردگی  با تمرکز بر علت ریشه ای بیماری رهنمون شده و منجر به کمک به  مبتلایان به افسردگی در عدم تمرکز بر افکار منفی شود.

این مطالعه توسط پروفسور ادموند رولز از وارویک، پروفسور جیانفنگ فنگ از وارویک و از دانشگاه فودان در شانگهای، دکتر وای چنگ از دانشگاه فودان و سایر مراکز تحقیقاتی در چین انجام شده است. در یک مطالعه بسیار بزرگ، حدود ۱۰۰۰ نفر در چین، مغزشان با استفاده از MRI ​​با دقت بالا بررسی شد تا ارتباطات بین قشر اوربیتوفرونتال میانی و جانبی – قسمت هایی از مغز انسان که تحت تاثیر افسردگی هستند_ مشخص شود.

فنگ می گوید که افسردگی به طور فزاینده ای در حال شیوع است:

بیش از یک نفر از هر ده نفر در طول زندگی خود از افسردگی رنج می برند، بیماری ای که در جامعه مدرن رایج است و ما حتی می توانیم ردپای Prozac (یک داروی افسردگی) را در آب شرب لندن پیدا کنیم.

 او همچنین ادامه می دهد:

یافته های ما با ترکیب داده های بزرگی که در سراسر جهان به دست آوردیم و بکارگیری روش های جدید، ما را قادر می سازد تا ریشه های افسردگی را کشف کنیم و مسیرهایی تازه ای برای درمان این بیماری هولناک در آینده نه چندان دور پیدا کنیم.

پروفسور رولز به دنبال روش های درمانی جدیدی است که این تحقیق می تواند به ارمغان بیاورد. یافته های جدید در مورد اینکه افسردگی چگونه با میزان ارتباطات عملکردی قشر اوربیتوفرونتال در  ارتباط است در پرتو نظریه اخیر جذب عدم پاداش در مورد افسردگی کاربردهای درمانی خواهد داشت.

لینک گزارش پژوهشی در ژورنال BRAIN:

Medial reward and lateral non-reward orbitofrontal cortex circuits change in opposite directions in depression

گزارش خبری دانشگاه وارویک:

Depression’s physical source discovered; potential for new treatments

ترجمه: محمد هویدی اردستانی – وبسایت نوروسافاری

بیشتر بدانید:  بهبود حرکت در فلج نخاعی با تحریک قشر مغز/اولین موفقیت در انسان

همچنین ببینید

اندازه مغز بستگان درجه یک بیماران اسکیزوفرنی و اختلال دو قطبی متفاوت است

5.0 42  نوروسافاری | مغز بستگان درجه یک مبتلایان به اسکیزوفرنی و اختلال دو قطبی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *