مهدی هوشمندی

آزمایشگاه ثبت پتانسیلهای میدانی
آزمایشگاه ثبت پتانسیلهای میدانی

دانشجوی دکترای علوم اعصاب دانشگاه مک گیل کانادا

فیزیولوژی اعصاب و رفتار به عنوان یک علم محض و بسیار شیرین آنجا وزن پیدا می کند که ما بدانیم در پس تفکرات بزرگ و همچنین جرم های نابخشودنی شخصی و مغزی و نورونی و پتانسیل عملی خفته است که با ورود ملکول سدیمی بسیار ناچیز شروع می شود!!! و دست ملکول ملانین نیز به خون همه افراد کشته شده در قتل و کشتار های نژادی سیاه و سفید در طول اعصار؛ آلوده است!!! آیا اینها و هزاران داستان دیگر گویای زیبایی محض و اسرار آمیز این رشته از علم و خالق یکتای آن نیستند؟!

اینجانب مهدی هوشمندی تحصیلات خود را از کاردانی بیهوشی شروع کردم. در اولین آزمون کارشناسی ناپیوسته این رشته موفق به کسب رتبه سوم کشوری شدم و بعد از اتمام دوره کارشناسی بیهوشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین دانشجوی نمونه از آن دانشگاه در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت رتبه اول و در وزارت علوم رتبه هفتم را کسب کردم و بالاخره دوره کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی زیر نظر اساتید برجسته گروه فیزیولوژی و مرکز علوم اعصاب به پایان رساندم. پایانامه ارشد این جانب “پلاستیسیتی ناشی از مرفین در هیپوکمپ و نقش گیرنده های اورکسینی بر روی آن” تحت راهنمایی استاد بزرگوارم سرکار خانم دکتر حسینمردی بود. در دوران ارشد برای دومین بار به عنوان دانشجوی نمونه برگزیده شدم و با معدل بالایی فارغ تحصیل شدم. بعد از فارغ تحصیلی گروهی تحقیقاتی به نام NBRG (HIV and Addiction Neurobehavioral Research Group) با همکاری اقای دکتر حبیبی تشکیل دادیم و در حال حاضر بطور همزمان در دانشگاه تهران بر روی پروژه اختلال تعادل و درمان آن کار می کنم. زمینه مورد علاقه اینجانب ” بررسی مکانیسم های بیولوژیکی رفتارهای اجتماعی” است.

در کنگره فیزیولوژی فارماکولوژی تبریز
در کنگره فیزیولوژی فارماکولوژی تبریز
جلسه دفاع پایان نامه
جلسه دفاع پایان نامه

۴ comments

  1. حجت اله پورمرادی

    سلام وخداقوت….خواستم ازاین موقعیت استفاده کنم ویه خسته نباشیدجانانه به تمام عزیزان وتلاشگران عرصه علم تشکرکنم وبرای دوست عزیزم آقای دکترمهدی هوشمندی عزیز که همیشه دانشجویی باهوش وپرتلاش بودند تشکرکنم…مهدی جان دوستت دارم…حجت اله پورمرادی دانشجوی ارشد پرستاری اورژانس وفوریتهای پزشکی…

    • من هم سلام و عرض ادب دارم خدمت شما حجت جان و ممنون از اینکه سایت ما را جهت مطالعه انتخاب کردید. امیدوارم با کمک دکتر صفری عزیز و دیگر دوستان همکار بتوانیم مطالبی ناب و علمی تقدیم شما دوستداران علم و دانش کنیم.
      موفق و موید باشید.

  2. وای خیلی خوبه ساییتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *