خانه / آناتومی اعصاب / موسیقی در پیشگیری از حملات صرع موثر است

موسیقی در پیشگیری از حملات صرع موثر است

brain_music

نوروسافاری| نتایج یک مطالعه نشان می دهد که موسیقی می تواند به پیشگیری از بروز حملات صرع در افراد مبتلا به این بیماری کمک کند.

 به گفته محققان عارضه تشنج در حدود ۸۰ درصد مبتلایان به صرع، از قسمت تمپورال یا گیجگاهی مغز منشا می گیرد. از طرف دیگر موسیقی در کورتکس شنوایی تحلیل و درک می شود و این هم در قسمت تمپورال مغز است. 
به گزارش نوروسافاری به نقل از ایرنا، محققان دانشگاه ایالتی اوهایو در آمریکا متوجه شدند که مغز افراد مبتلا به صرع به موسیقی واکنش متفاوتی نسبت به مغز افراد فاقد این بیماری نشان می دهد.
این یافته می تواند به ابداع روش های جدیدی برای پیشگیری و یا مداخله در صرع منجر شود.
دکتر چارلن چاریتون استاد یار دانشگاه ایالتی اوهایو در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که از کشف این موضوع متحیر شده است.
وی افزود: ما فرض کردیم که موسیقی در مغز بطرز متفاوتی نسبت به سکوت پردازش می شود اما نمی دانستیم که پردازش موسیقی در مغز افراد مبتلا به صرع نسبت به سایر افراد نیز متفاوت است.
محققان این مطالعه را به این دلیل آغاز کردند که بخشی از مغز که مسئول پردازش موسیقی است درست در همان قسمتی از مغز قرار دارد که با حدود ۸۰ درصد از موارد صرع ارتباط دارد.
محققان در این مطالعه پردازش موسیقی را -چه موسیقی کلاسیک یا موسیقی جاز- در مغز ۲۱ فرد مبتلا به صرع و چند فرد سالم بررسی کردند.
محققان متوجه شدند که سطح فعالیت مغزی تمامی شرکت کننده در هنگام گوش دادن به موسیقی به اندازه قابل توجهی افزایش یافت؛ با این وجود امواج مغزی افراد مبتلا به صرع با موسیقی هماهنگ تر از افراد سالم بود.
با وجود اینکه محققان می گویند موسیقی نمی تواند جایگزین هر درمانی برای صرع شود اما یافته های این مطالعه نشان می دهد که موسیقی می تواند به عنوان یک درمان اضافی به پیشگیری از حملات صرع و یا مداخله در جریان یک حمله صرع کمک کند.
این مطالعه در نشست سالانه انجمن روانشناسی آمریکا ارائه شد.

 

بیشتر بدانید:  ۱۰ راز حل نشده مغز انسان

لینک مقاله در وبسایت انجمن روانشناسی امریکا:

Music and the Brain: Can music help people with epilepsy?

لینک خبر در وبسایت انجمن روانشناسی امریکا:

Can Music Help People With Epilepsy?

همچنین ببینید

دوره آموزشی مبانی علوم اعصاب کاربردی (دوره نهم)

5 / 5 ( 5 امتیاز ) نوروسافاری | موسسه دانش بنیان نوع یک آینده مغز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *