میگرن ممکن است به علت قشر بینایی تحریک پذیر باشد

نوروسافاری | علت میگرن را شاید بتوان در سیستم بینایی جستجو کرد.

وضعیت غیرعادی در قشر بینایی، که اطلاعات دریافتی از چشم را پردازش میکند، میتواند دلیل میگرن باشد.

مدتهاست شناخته شده است که مبتلایان به میگرن حساسیت بیشتری نسبت به نور و صدا را تجربه میکنند، و یک مطالعه جدید از دانشگاه های بیرمنگام و لنکستر می تواند دلیل این امر را توضیح دهد.

به گزارش نوروسافاری از ساینس فوکوس، میگرن یک بیماری عصبی است که با سردردهای شدید، ناتوان کننده و مداوم مشخص می شود. تخمین زده می شود که ۶ میلیون نفر در انگلستان از میگرن رنج می برند، تقریباً ۱۱ درصد از کل جمعیت.

در این مطالعه مشخص شد افرادی که از سردردهای میگرنی رنج می برند قشر بینایی با تحریک پذیری بالاتری دارند.

به گفته ی نویسنده ی اصلی، دکتر ترنسون چون یون فونگ:

اکثر افراد دارای میگرن، همچنین گزارش می دهند که احساسات بینایی غیر طبیعی را در زندگی روزمره خود تجربه می کنند، به عنوان مثال توهمات اولیه، مشکلات بینایی و حساسیت شدید به نور.

بیشتر بدانید:  دارویی که طول مدت حملات میگرنی را نصف می‌کند

ارتباط میگرن با ناهنجاری های قشر بینایی

اگرچه هنوز در مورد علت دقیق این سردردها چیزهای زیادی باید فهمیده شود، این مطالعه برای اولین بار شواهدی ارائه داده است مبنی بر این که میگرن با ناهنجاری های موجود در قشر بینایی، بخشی از مغز که اطلاعات را از شبکیه دریافت، ادغام و پردازش میکند، ارتباط دارد.

آزمایش روی گروهی متشکل از ۶۰ داوطلب انجام شد که نیمی از آنها مرتباً دچار میگرن میشدند.

در این مطالعه پاسخها به محرکهای بینایی بررسی شد، بدین صورت که شرکت کنندگان میبایست به الگوهای راه راه نگاه می کردند و بسته به اینکه نگاه کردن به آنها اذیت کننده است یا نه، یا هر پدیده بینایی مرتبط با الگوها که احساس میکردند، امتیاز میدادند.

محققان برای اندازه گیری فعالیت الکتریکی مغز، الکتروانسفالوگرام (EEG) انجام دادند که به آنها امکان ردیابی و ثبت الگوهای خاص پاسخ مغزی را میداد.

نتایج هر دو آزمون تایید کردند که پاسخ شدیدتری در قشر بینایی مبتلایان به میگرن در مقایسه با گروه غیر مبتلا به میگرن مشاهده شد. با این حال ، این مطالعه همچنین تحریک پذیری بالا در قشر بینایی زیر گروهی از افراد بدون میگرن را نشان داد که ناراحتی هایی را در بینایی شان تجربه کرده بودند.

به گفته ی نویسنده ی ارشد، دکتر علی مظاهری:

مطالعه ما شواهدی مبنی بر این امر ارائه می دهد که احتمالاً ناهنجاری های خاصی در مسیر پردازش اطلاعات از دنیای بیرون، در قشر بینایی بیماران دارای میگرن وجود دارد.

با این وجود، ما گمان میکنیم که این تنها بخشی از تصویر کلی این اختلال است، زیرا الگوهای فعالیت یکسانی را می توان در افراد بدون میگرن که حساس به محرک های بصری خاص هستند، نیز مشاهده کرد.

بیشتر بدانید:  میگرن و ۷ روش اثبات شده برای جلوگیری از آن

ترجمه: فاطمه فضل اللهی – وبسایت نوروسافاری

لینک خبر:

The cause of migraines could be in sight (quite literally)

لینک مقاله:

Differences in early and late pattern-onset visual-evoked potentials between self- reported migraineurs and controls

همچنین ببینید

اولین دوره پیشرفته پایتون در علوم اعصاب با رویکرد پردازش سیگنال مغزی

5 / 5 ( 1 امتیاز ) نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *