رسانه های اجتماعی در خدمت پیشبرد تحقیقات

Rate this post

نوروسافاری | رسانه های اجتماعی می توانند ابزاری قدرتمند برای ارتقای کار تحقیقی و ارتباط با جامعه تحقیقاتی شما باشند. در استفاده از رسانه های اجتماعی برای اهداف حرفه ای، باید از خودتان بپرسید:

وقت دارید؟

این یک تعهد مداوم است. اگر هرگز پست ارسالی یا توییت نداشته باشید، نمیتوانید یک شبکه مؤثر ایجاد کنید و یک نمایه یا اکانت رها شده می تواند انعکاس بدی بر روی تصور دیگران از به هنگام بودن تحقیقات شما داشته باشد.

آیا شما از بهترین کانال ها استفاده می کنید؟

به گزارش نوروسافاری از سایت نچر، قبل از اینکه نمایه خود را تنظیم کنید، به اطرافتان نگاه کنید تا ببینید که آیا همکاران در حیطه تحقیقاتی شما در این جوامع مجازی فعال هستند و آیا بخش های دانشگاهی یا سازمان های مرتبط با رشته شما در آن شبکه دارای پروفایل می باشند؟

آیا مایلید به طور مرتب مطلب بنویسید و تولید محتوا کنید؟

شما باید به طور مداوم افراد را با بینش و تخصص خود درگیر کنید تا وفاداری و اعتماد در میان مخاطبان خود ایجاد کنید. این امر شامل نوشتن پست های جدید و به اشتراک گذاری و یا نظر دادن در پست های همکاران و سازمان های مرتبط به شما می باشد. این کار اطلاعات ارزشمندی را به فالورهای شما می دهد و نشان می دهد که شما یک شرکت کننده فعال در گفتگوهای آنلاین هستید. با این توضیح ضروری که ایجاد ارتباط طولانی مدت با فالورهای خود، زمان و انرژی نیاز دارد بنابراین باید از ابتدا با دقت زیاد انجام دادن یا ندادن این کار و زمان شروع آن را بررسی کنید.

بیشتر بدانید:  یادگیری زبان دوم قبل از ۶ سالگی کودک را اجتماعی می کند

وقتی شروع کردید …     

 1. به دنبال چهره های کلیدی، ناشران و سازمان ها در زمینه کاری خودتان برای مشاهده موضوع های محبوب و پرطرفدار روز باشید، مطالب مربوطه را به اشتراک بگذارید و به نکات مورد بحث توجه کنید.
 2. برای به اشتراک گذاشتن کار منتشر شده خود، سعی کنید لینک را با یک سوال یا یافته برانگیزنده مرتبط با تحقیقات خود به اشتراک بگذارید تا علاقه مخاطب شما را بیشتر جلب کند.     
 3. به روز رسانی در مورد پروژه های پژوهشی فعلی خود منتشر کنید (با حفظ مالکیت معنوی کار-مترجم)، چگونگی پیشرفت آنها و موانع مواجه شده خود را ارائه دهید.     
 4. از هشتگهای مرتبط با موضوع خود استفاده کنید و کسانی را که ممکن است از پست شما منافع فوری داشته باشند را برچسب گذاری کنید. این گروه می تواند شامل نویسندگان همکار مقاله، همکاران بخش، خوراک سازمان شما و انجمن های علمی در زمینه کاری شما باشد. برای کمک به شناسایی محبوبیت و روندها در هشتگهای موضوع شما، می توانید از ابزارهایی مانند Hashtagify.me استفاده کنید که به شما امکان می دهد با استفاده از هشتگ های مرتبط با موضوع مورد نظر خود جستجو کنید و هشتگ های مرتبط را با توجه به محبوبیت و همبستگی ببینید.     
 5. در جاهایی که مناسب باشد عکس ها و لینک های ویدیویی اضافه کنید – این امر تأثیر بصری خوراک رسانه ای شما را افزایش داده و مخاطبین را به اشتراک گذاری تشویق می کند.     
 6. لینک ها را با استفاده از سایت هایی مانند bitly.com، ow.ly یا tinyurl.com کوتاه کنید.
 7. تحقیق خود با همکاران با استفاده از قابلیت اشتراک گذاری سایت نچر به اشتراک بگذارید.
 8. از فالورهایتان سوال بپرسید. راه ساده تری از پرسیدن نظرات برای تعامل با مخاطبین وجود ندارد.
 9.  مخاطبین را در مورد کنفرانس هایی که در آن شرکت می کنید به روزرسانی کنید و اگر در حین جلسات کنفرانس پستی را ارسال می کنید هشتگ آنرا دنبال کنید و در پست خود استفاده نمایید.
 10. لینک های مربوط به پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را در صفحه شخصی خود در بخش دانشگاهی و دیگر لیست های حرفه ای اضافه کنید.
 11. از ابزارهایی مانند Altmetric استفاده کنید تا اثر مقاله تان را در حوزه اجتماعی دنبال کنید. شما می توانید bookmarklet رایگان را برای دیدن داده های Altmetric برای هر مقاله منتشر شده دانلود کنید.
بیشتر بدانید:  اعتیاد فقط یک بیماری مغزی نیست

لینک منابع:

Authors | Tips for Promoting Your Research Paper
Online collaboration: Scientists and the social network : Nature News & Comment
Authors | Tips for Promoting Your Research Paper
Nature

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون از صفر (دوره ششم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز، دوره جدید آموزش پایتون مقدماتی برگزار می کند: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *