ویروس کرونای جدید در مایع مغزی نخاعی شناسایی شد

4.8/5 - (5 امتیاز)

نوروسافاری | یک پزشک چینی هشدار داده است که ویروس کرونای جدید می تواند به سیستم عصبی مرکزی فرد هم حمله کند زیرا توالی ژنی در بیمارستان پیتان Ditan، کرونا ویروس را در مایع مغزی نخاعی یک بیمار مبتلای ۵۶ ساله مبتلا به COVID-19 که مبتلا به آنسفالیت بوده، تایید کرده است. این ویروس جدید می تواند درست مانند SARS و MERS به سیستم عصبی بیماران حمله کند.

رسانه ها روز چهارشنبه گذشته گزارش دادند که این اولین موردی است که ثابت می کند کرونا ویروس می تواند به سیستم عصبی مرکزی مردم آسیب برساند.

به گزارش نوروسافاری به نقل از گلوبال تایمز، لیو Jingyuan، معاون بخش آی سی یو بیمارستان پیتان دیتان و پزشک این بیمار ۵۶ ساله، هشدار داد که پزشکان باید اگر بیماران به طور ناگهانی دچار نوسان در هوشیاری شوند، مایع مغزی نخاعی را بررسی کنند تا نرخ مرگ و میر بیماران بحرانی کاهش یابد.

بیمار مذکور بهبود یافت و در ۲۵ فوریه از بیمارستان مرخص شد. وی یک ماه قبلش به دلیل نارسایی تنفسی در بیمارستان بستری شده بود. پزشکان بررسی توالی ژنی را روی مایع مغزی نخاعی وی انجام دادند، زیرا وی علائم اختلال عصبی مانند تیک عضلانی بر روی صورت را بعد از چند روز درمان نشان داد در حالی که سی تی اسکن و نتایج آزمایش بیوشیمیایی می توانند علل آن را مشخص کنند.

آسیب مغری ویروس کرونا

براساس گزارش رسانه ها، که یک هفته قبل از این واقعه فاش شد، محققان چینی در یک مقاله مقدماتی هشدار دادند که COVID-19 احتمالاً می تواند بر سیستم عصبی بیمار تأثیر بگذارد.

بیشتر بدانید:  چگونه مغز هوشیاری را تولید کرده یا از دست می دهد؟

این مقاله توسط تیمی به سرپرستی هو بو ، پزشک بیمارستان اتحادیه دانشگاه علم و فناوری Huazhong تألیف شده است و هنوز مورد داوری قرار نگرفته است.

این گزارش اظهار داشت: ۳۰ درصد از ۲۱۴ بیمار مورد مطالعه تیم، علائم درگیری سیستم عصبی از خود نشان می دهند و این میزان در بیماران بحرانی حتی بیشتر و ۴۵٫۵ درصد است.

نویسندگان هشدار دادند که پزشکان هنگام مشاهده علائم باید به تظاهرات سیستم عصبی توجه کنند و آزمایشات ویروس را انجام دهند تا از تشخیص نادرست یا تشخیص با تاخیر جلوگیری کنند، همچنین این امر به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کمک می کند.

چین هفتمین راهنمای درمان COVID-19 را در روز سه شنبه گذشته منتشر کرد که شامل نتایج کالبد شکافی است، و تایید می کند که کرونا ویروس جدید می تواند به ارگان های مختلفی از جمله بافت مغزی آسیب برساند.

منبع:

Chinese doctor discovers novel coronavirus in patient’s cerebrospinal fluid
 

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون از صفر (دوره ششم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز، دوره جدید آموزش پایتون مقدماتی برگزار می کند: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *