چه چیزهایی در یک نخ سیگار هست؟!

4.9/5 - (7 امتیاز)

cigarette-ingredients
نوروسافاری| هر روز بیش از ۳۲۰۰ آمریکایی با سن کمتر از ۱۸ اولین سیگار خود را می کشند! بسیاری از آنها از آنچه که وارد بدنشان می شود بی اطلاع هستند. بسیاری از افراد سیگاری جدید ممکن است متوجه نباشند که چگونه به سرعت عادت جدید آنها می تواند جسم آنها را به سمت بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت، بیماری های ریوی، و انواع خاصی از سرطانها هدایت کند. اگر شما به دنبال یک توضیح هستید که چرا دود سیگار منجر به بیش از ۴۸۰۰۰۰ مرگ در سال در ایالات متحده می شود، به دنبال چیز بیشتری از مواد تشکیل دهنده آن نگردید. یک سیگار معمولی حاوی بیش از ۶۰۰ ماده مختلف با بیش از ۷۰۰۰ مواد شیمیایی تولید شده توسط دود سیگار است. شناخت این مواد و ترکیبات شیمیایی ممکن است برخی از افراد سیگاری را چنان شوکه کند که یک بار و برای همیشه سیگار را ترک نمایند.

“یکی از مسائل مهم در مورد سیگار این است که حاوی صدها ماده افزوده شده هست، نه فقط آنچه که به طور طبیعی در گیاه توتون و تنباکو یافت می شود!” دانشمند سلامت محیط زیست دانشکده پزشکی ماونت سینایی، دکتر لوز کلودیو در ایمیلی به مدیکال دیلی بیان داشت. “مساله پیچیده تر این است که هنگامی که این مواد شیمیایی می سوزند، به شکل مواد شیمیایی دیگری نیز در می آیند که ممکن است اثرات مضر اضافی بر سلامت داشته باشند.”

به گزارش نوروسافاری به نقل از مدیکال دیلی، در حالی که شرکت های دخانیات مانند R.J. رینولدز اصرار دارند که بسیاری از مواد تشکیل دهنده موجود در سیگار در غذاهای مورد تایید اداره غذا و دارو و نوشیدنیها نیز یافت می شوند، با این وجود تعداد کمی از این مواد در چنین محصولاتی هستند و شما هرگز فکر نمی کنید با خوردن آنها چه چیزهایی را در بدن خود قرار می دهید. برای مثال آرسنیک، یک ماده معدنی موجود در مواد نگهدارنده چوب و مرگ موش در سیگار وجود دارد. بر اساس لیست رسمی FDA در مورد مضرات بالقوه توتون و تنباکو و دود سیگار، خطرات آرسنیک عبارتند از: سرطان زا، سم قلب و عروق، و سم تولید مثل و رشد و نمو.

بیشتر بدانید:  محل هوشیاری در مغز شناسایی شد

برخی از مواد تشکیل دهنده و مواد شیمیایی مضر سیگار بیشتر برای شما آشنا هستند، مانند مونوکسید کربن که در دود اگزوز ماشین یافت می شود یا نیکوتین که در حشره کشها استفاده می شود. فرمالدئید از اجزای دیگر دود سیگار، یک ماده سرطان زاست که در جهت مومیایی کردن جسد استفاده می شود. ترکیبات دیگر ممکن است در نگاه اول به تنهایی زیاد خطرناک به نظر نرسند، مانند کادمیوم، یک جزء فعال در باتری، و یا هگزامین که گاهی اوقات در فندک کباب پزها یافت می شود. حدود ۷۰ نوع از مواد شیمیایی و ترکیبات موجود در سیگار سرطان زا هستند، بدین معنی که پتانسیل آنرا دارند که باعث ایجاد سرطان شوند. تقریبا تمام این مواد می توانند منجر به مرگ از یک طریق یا روشهای مختلف شوند.

دکتر برایان تیپ متخصص در بازتوانی ریوی:  “دود سیگار می تواند جریان اکسیژن در بدن ما را به دو روش تحت تاثیر قرار دهد: اول، مونوکسید کربن به شدت به مولکول هموگلوبین چسبیده و از این طریق مانع از حمل و نقل اکسیژن توسط گلبولهای قرمز خون می شود؛ دوم، سیانید مانع توانایی بافتها در جذب و استفاده از اکسیژن می گردد. بافت نمی تواند بدون این جریان ثابت اکسیژن به درستی کار کند.”

بر اساس اعلام انجمن سرطان آمریکا، دود سیگار مسئول حداقل ۳۰ درصد از مرگ و میرهای ناشی از سرطان در ایالات متحده امریکاست، این آمار شامل ۸۷ درصد از مرگ و میر ناشی از سرطان ریه در میان مردان و ۷۰ درصد از زنان است. دود سیگار همچنین می تواند به بیماری های ریوی خاصی از جمله آمفیزم، برونشیت، و انسداد راه هوایی مزمن منجر شود. در حال حاضر بیش از ۱۶ میلیون آمریکایی مبتلا به یک بیماری است که از سیگار کشیدن به وجود آمده است. اگر استراتژی های پیشگیرانه مناسب برای جلوگیری از سیگار کشیدن جوانان اتخاذ نشود، فقط حدود ۵٫۴ میلیون نفر زیر سن ۱۸ ساله امریکایی، به علت یکی از بیماریهای مرتبط با مصرف سیگار، با مرگ زودرس خواهند مرد.

بیشتر بدانید:  کشف سلولهای کنترل پیری در مغز: راهی برای "کند کردن روند پیری"

لینک منابع:

What Is In A Cigarette? Chemicals and Ingredient List Confirm How Dangerous Smoking Really Is
What’s in a cigarette
Dr. Luz Claudio – Environmental health researcher, science writer and mentor for new scientists – how to write science
Problem loading page
ATSDR – Toxic Substances – Arsenic
Compliance, Enforcement & Training > Harmful and Potentially Harmful Constituents in Tobacco Products and Tobacco Smoke: Established List

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون برای علوم اعصاب (دوره چهاردهم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز برگزار می کند: دوره آموزشی استفاده از پایتون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *