خانه / آناتومی اعصاب / کتاب “نقلیه ها: آزمایشهایی در روانشناسی مصنوعی” منتشر شد

کتاب “نقلیه ها: آزمایشهایی در روانشناسی مصنوعی” منتشر شد

نوروسافاری | کتاب “نقلیه ها: آزمایشهایی در روانشناسی مصنوعی” نوشته والنتینو بریتنبرگ چاپ دانشگاه ام آی تی با ترجمه مهندس برمک اسدی و ویرایش علمی بخش علوم اعصاب توسط دکتر میر شهرام صفری و با حمایت نوروسافاری روانه بازار شد. این کتاب را می توانید در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب ازغرفه انتشارات ورجاوند تهیه نمایید:

نشانی غرفه:  مصلی تهران، سالن شبستان، راهرو  ۳۰ غرفه ۱۹ نشر ورجاوند

آقایان دکتر میر شهرام صفری و مهندس برمک اسدی از ساعت ۵ تا ۷ عصر روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت در نمایشگاه کتاب جهت رونمایی و امضا کتاب برای علاقه مندان و دیدار با دوستداران نوروسافاری حضور خواهند داشت.

خواندن این کتاب جذاب را به همه مخاطبان محترم نوروسافاری توصیه می کنیم.

نظر آقای دکتر صفری درباره این کتاب:

در این کتاب نویسنده که خود دانشمندی برجسته در حیطه نوروبیولوژی و علوم اعصاب در یکی از معتبرترین مراکز تحقیقاتی جهان یعنی ماکس پلانک آلمان بوده است، تلاش کرده است تا با خیال پردازی بسیار جذاب و مفرح، از اجزاء ساختاری و عملکردی بسیار ساده ای که فقط دارای یک حسگر و یک عملگر هست و آنرا نقلیه می نامد به تدریج مغز کامل انسان را بسازد. تمامی ویژگیهای مغز و ذهن نظیر عشق، خشم، منطق، تفکر و شخصیت را در قالب نقلیه ها شبیه سازی کرده و نهایتا به بررسی خصوصیات و ویژگیهای مغز ساخته شده می پردازد.

نکته جالب این کتاب این هست که بسیاری از تصوراتی که ایشان در این کتاب به شکل نظریه مطرح کرده اند در سالهای گذشته با پیشرفت تکنیکهای علوم اعصاب به صورت علمی ثابت شده است. او اسم این کتاب را روانشناسی مصنوعی می نامد.

این کتاب با اینکه کاملا بر مبنای تخیل نوشته شده است بیش از ۳۰۰۰ بار توسط مقالات با ضریب تاثیر بالا در ژورنالهای معتبر علمی نظیر نچر، ساینس، PNAS، ای لایف و ….. مورد استناد قرار گرفته  و بنیانگذار چند شاخه علمی در حیطه مهندسی و هوش مصنوعی بوده است!

تصویری از نقلیه های این کتاب را در ادامه مشاهده می کنید. در ترجمه این کتاب آقای مهندس اسدی و بنده سعی کرده ایم تمامی اصطلاحات مهندسی و علوم اعصاب در پاورقی توضیح داده شود تا خوانندگان بتوانند ارتباط بهتری با کتاب برقرار کنند.

با توجه به محدود بودن تیراژ در چاپ اول امکان اتمام کتاب در فرصتی کوتاه وجود دارد، لطفا علاقه مندان در تهیه کتاب تعجیل فرمایند.

دکتر میر شهرام صفری

اردیبهشت ۹۷

بیشتر بدانید:  کتاب مغز مبتلا به اوتیسم منتشر شد

همچنین ببینید

آسیب روانی در کودکی ادراک در بزرگسالی را تغییر می دهد

5.0 08 نوروسافاری | افراد با تجربه ی سوء رفتار در کودکی شان، بعد ها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *