کلان داده نحوه تشکیل مدار هیجان را توضیح می دهد

5/5 - (22 امتیاز)

نوروسافاری | رویکردی نو، تشکیل مدارهای هیجانی را فراتر از آمیگدال نشان میدهد. با توجه به تحقیقات جدید در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان، چندین مدار مغزی که هیجانات را تشخیص میدهند در اوایل دوران رشد شکل میگیرند و شامل مناطق متنوعی فراتر از آمیگدال هستند.
مطالعات قبلی در مورد رشد هیجانی با توجه به حجم نمونه های کوچک، نتایج متناقضی داشتند و اغلب بر روی آمیگدال متمرکز شده اند و دیگر مناطق بالقوه دارای اهمیت را نادیده گرفته اند.

بیشتر بدانید:  مداربندی مغز نوزادان با رشد عاطفی صحیح مرتبط است
یه گزارش نوروسافاری از انجمن علوم اعصاب امریکا، برای اصلاح این موضوع وینود منون و همکارانش در دانشکده پزشکی دانشکده استنفورد داده های fMRI از ۱۴۴۵ فرد در سنین ۸ تا ۲۱ سال را از مطالعه کوهورت عصب –تکوینی فیلادلفیا تحلیل کردند.
درجلسه fMRI به شرکت کنندگان تصاویری از چهره ها نشان داده شد و از آنها خواسته شد که احساساتی که به آنها منتقل میشود را به دسته های ترسیده، عصبانی، غمگین، شاد و یا خنثی تقسیم بندی کنند. تیم تحقیقاتی، مناطق و مدار های مغزی پراکنده ای را شناسایی کردند که در تشخیص احساسات دخالت دارند و از تجزیه و تحلیل ثبات شبکه برای جدا کردن جنبه هایی از مدار های مغزی مربوط به احساسات استفاده کردند که یا در طول رشد ثابت بودند و یا با افزایش سن تغییر میکردند. آنها همچنین مدار های متعدد مغزی را کشف کردند که در دسته های احساسی متفاوتی است اما با سن تغییر نمیکند.
این نتایج قدرت کلان داده در مطالعه رشد عاطفی را نشان میدهد، توضیحی برای ناهمخوانی در آزمایش هایی با نمونه های کوچک قبلی را فراهم میکند و اهمیت نیاز به بررسی مناطق مغزی و مدار هایی فراتر از آمیگدال را مورد توجه قرار میدهد.
ترجمه: رویا ورمزیار – وبسایت نوروسافاری

لینک مقاله:

Development of human emotion circuits investigated using a Big-Data analytic approach: Stability, reliability, and robustness

لینک خبر:

Big Data Clarifies Emotional Circuit Development

همچنین ببینید

دوره مبانی علوم اعصاب کاربردی ۲۷th/تربیت پژوهشگر میان رشته ای علوم اعصاب

  نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز (نوروسافاری) بر اساس تجربه چند ساله خود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *