امکان استفاده از یک داروی صرع برای درمان بیماری ALS

Rate this post

hghghf

امکان استفاده از یک داروی صرع برای درمان بیماری ALS

در تحقیقی که انجام شده، کاربرد یک داروی جدید درمان صرع، روی سلول‌های بنیادی گرفته شده از بیماران مبتلا بهِ ALS امتحان شده است.

نورونهای حرکتی بنیادی این بیماران، فعالیت بیشتری از نورونهای حرکتی بنیادی عادی داشته و این امر منجر به تا خوردن غیر طبیعی پروتئینهای این نورونها شده و تا خوردن غیر طبیعی پروتئینها، منجر به افزایش بیشتر فعالیت این نورونها و نهایتا با یک سیکل مثبت، منجر به مرگ نورونهای حرکتی می شود.

داروی جدید صرع، این فعالیت را کم کرده و جلوی مرگ نورونهای حرکتی را می‌گیرد.

این تحقیق در ژورنال Cell Reports گزارش شده است:

 

Intrinsic Membrane Hyperexcitability of Amyotrophic Lateral Sclerosis Patient-Derived Motor Neurons

بیشتر بدانید:  مغز، اندام بی‌ قرار بدن

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون از صفر (دوره ششم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز، دوره جدید آموزش پایتون مقدماتی برگزار می کند: …

۴ comments

 1. جناب آقای دکتر صفری
  با سلام و احترام
  متاسفانه مادر بنده مدت 18 ماه است که به بیماری نا علاج als دچار شده است . در این راستا اینجانب با دفتر شما در دانشگاه شهید بهشتی تماس گرفتم . ولی ایشان اظهار کردند که شما به خارج از کشور سفر کردید و اطلاعی از شما ندارند. با توجه به اینکه مادر بنده کاملاً فلج شده و قادر به صحبت کردن نیست و جهت تنفس از لوله تراکتوستومی و جهت تغذیه از لوله peg استفاده میکند، از شما عاجزانه تقاضا دارم اگر واقعاً این قرصی که مربوط به بیماری صرع میباشد روی بیماری als تاثیر مثبت دارد. نام قرص و روش استفاده از آن را برای اینجانب ارسال نمایید.
  با تشکر شما

  • دکتر میر شهرام صفری/Dr. Mir-Shahram Safari

   سلام

   ممنون از پیام شماو آرزوی بهبود بیمارتان. این دارو برای ALS در مرحله تحقیقاتی هست و تاثیر و نحوه درمان برای بیماران ALS هنوز تایید نشده. در صورت تایید دارویی خاص برای درمان ALS خبرش رو اینجا براتون ارسال می کنم.

 2. سلام جناب دکتر صفری
  پدرم مدتیست که درگیر این بیماری شده است.البته خودش اطیاع ندارد.بیماری از یکی از دستها شروع شده و در دست دیگر خفیف است.در سیتی اسکن تمام علایم به نفع این بیماری نیست.ولی درگیری مشاهده میشود.پرش عضلات زیاد بود که با فیزیوتراپی هم پرش عضلات کم و هم توان حرکتی بهتر شد.بیحسی و ناتوانی بصورت مقطعیست.چگونه میتوانم مطمین باشم که مبتلاست یا نه.چند گونه وجود دارد؟ایا هنوز خبری از درمان نیست؟ایا این بیماری به صورت محدود و لوکال مشاهده شده؟ممنونم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *