امید جدید برای بازگشت بیماران از کما به زندگی/استفاده از امواج فراصوت

Rate this post

thalamus

نوروسافاری| پزشکان در دانشگاه کالیفرنیا (UCLA)، لس‌آنجلس در حال آزمایش یک درمان جدید هستند و با موفقیت توانستند با استفاده از امواج فراصوت یک بیمار ۲۵ ساله را از حالت کما خارج کنند.
 
به گزارش نوروسافاری به نقل از وبسایت دانشگاه UCLA این پزشکان موفق شدند تا با تحریک صوتی سلول‌های عصبی بیمار در تالاموس مغز، وی را از حالت نباتی خارج کرده و به زندگی طبیعی برگردانند.قبل از اینکه پزشکان از روش مذکور برای احیای این بیمار استفاده کنند، وی از سطح هوشیاری بسیار پایین و درک پایین گفتار اطرافیان برخوردار بود اما تنها ۳ روز پس از این درمان، وی از هوشیاری کامل برخوردار شده و به مکالمات واکنش نشان می‌دهد. او همچنین با تکان داد سر و حالت‌های مختلف بدن به این مکالمات پاسخ می‌دهد.
با وجود بهبودی حاصل شده برای این جوان باز هم پزشکان هنوز به طور قطعی در مورد این شیوه مطمئن نیستند و احتمال می‌دهند که این درمان به صورت اتفاقی حاصل شده باشد.اما به طور کلی به دلیل بهبودی چشمگیر و قابل توجه این جوان، آنها قصد دارند تا با انجام پژوهش های بیشتر در مورد قطعیت این روش به اطمینان برسند.در صورت اثبات کارآیی این روش، دانشمندان قصد دارند تا دستگاه قابل حملی را بسازند که به واسطه آن بتوان بیمارانی که هوشیاری نسبی داشته یا در حالت نباتی به سر می برند را به زندگی طبیعی بازگردانند.
ترجمه و نشر از: ایسنا
لینک منابع:
Non-Invasive Ultrasonic Thalamic Stimulation in Disorders of Consciousness after Severe Brain Injury: A First-in-Man Report – Brain Stimulation: Basic, Translational, and Clinical Research in Neuromodulation
New Hope For Coma Patients: UCLA Doctors ‘Jump-Started’ Brain Using Ultrasound
UCLA scientists use ultrasound to jump-start a man’s brain after coma | EurekAlert! Science News
Coma patient’s brain ‘jump-started’ by ultrasound in breakthrough that could help ‘wake up’ others | The Independent
Coma patient’s brain ‘jump-started’ using ultrasound – Medical News Today
Ultrasound Technique Used with Coma Patient • Mirror Daily
Amazing: Scientists Use Ultrasound to Jumpstart a Man’s Brain After a Coma | LifeNews.com
Man has dramatic recovery from coma after ultrasound treatment on brain, UCLA doctors say – ABC News (Australian Broadcasting Corporation)
بیشتر بدانید:  تکنیک "گوشه‌نشانی" چیست؟

همچنین ببینید

دوره آموزشی مبانی علوم اعصاب شناختی (دوره چهاردهم)

5/5 - (1 امتیاز) نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز (نوروسافاری) بر اساس تجربه چند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.