تشخیص شخصیت از روی واکنش مغز به کلمات

Rate this post

87304915

نوروسافاری| نتایج یک بررسی علمی نشان می‌دهد با مطالعه دقیق واکنش هر فرد به کلمات می‌توان پی به شخصیت وی برد.

به گزارش نوروسافاری به نقل از خبرگزاری مهر، گروهی از محققان در مرکز زبان، مغز و شناخت ایالت باسک اسپانیا سیگنال‌های مغزی ۴۵ داوطلب را در حین خواندن کلمات مخفف نظیر FBI و DVD مورد مطالعه دقیق قراردادند تا بتوانند از روی بررسی واکنش مغز آن‌ها به این عبارات، پی به شخصیت تک تک این افراد ببرند.

آنها برای این منظور از برنامه‌های رایانه‌ای جهت تشخیص تفاوت دیدگاه‌ها در میان این افراد استفاده کردند.

نکته جالب توجه اینجا بود که واکنش این افراد به عبارت‌های مشخص آنقدر متفاوت بود که برنامه‌های مورد استفاده با ضریب درستی ۹۴ درصد عمل کردند.

نتایج این بررسی نشان‌داد که از امواج مغزی منتشر شده در حین شنیده شدن کلمه‌ای خاص می‌توان پی به شخصیت افراد برد. این دستاورد جدید در مواردی نظیر به کارگیری افراد در سیستم‌های امنیتی که شخصیت و هویت درونی افراد از اهمیت زیادی برخوردار است، کاربرد زیادی خواهد داشت.

در این بررسی محققان بر روی نقطه‌ای از مغز داوطلبان متمرکز شدند که با خواندن و تشخیص کلمات در ارتباط است. بدین ترتیب آن‌ها توانستند سیگنال‌هایی را مورد بررسی قراردهند که از روی آن‌ها می‌توان حدس‌های دقیقتری ارایه نمود.

پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک از این دستاورد جدید در امور مهمی نظیر استخدام خلبان‌ها و یا نیروهای امنیتی استفاده شود.

نتایج این تحقیق این ماه در ژورنال Neurocomputing منتشر شده است:

Brainprint: Assessing the uniqueness, collectability, and permanence of a novel method for ERP biometrics

بیشتر بدانید:  علت حساسیت بیشتر کودکان اوتیسم به محرک‌های حسی

 

همچنین ببینید

دوره آموزشی مبانی علوم اعصاب شناختی (دوره چهاردهم)

5/5 - (1 امتیاز) نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز (نوروسافاری) بر اساس تجربه چند …

۲ comments

  1. سلام با سپاس از سایت فوق العاده تون.. منظورم این مقاله بخصوص نیست فقط از این قسمت دیدگاه این مقاله برای بیان نظر استفاده کردم درباره کل ساییتون و همه مقالاتش… اینکه ساییتون فوق العاده و عالیه و کاملا حرفه ای بسیار سپاسگزارم و ممنون….. موفق و پایدار باشید… فقط اگر یک مقدار شکل ظاهری سایت شسته رفته تر باشه از نظر تکرارها و مقالات کمی روانتر باشند عالیتر می‌شه…

    • دکتر میر شهرام صفری | Dr. Mir Shahram Safari

      سلام خیلی ممنون از کامنت خوبتون. برنامه داریم برای بهبود این دو مورد. انشا الله به زودی انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.