حافظه حرکتی منجر به بهبود حافظهٔ شنیداری می شود

Rate this post

1912534_235158990002978_1852259878_n

حافظه حرکتی منجر به بهبود حافظهٔ شنیداری می شود
در این تحقیق توانایی به یاد آوردن یک موسیقی ناشناس در ۲۰ پیانیست کانادایی بررسی شده است. پیانیست‌هایی‌ که فقط به موسیقی گوش داده بودند نسبت به آنهایی که سعی‌ کرده بودند همزمان نتها را هم بنوازند با دقت کمتری نتها را به خاطر داشتند.

این تحقیق نشان می دهد حافظه حرکتی به حافظه‌ی شنیداری کمک می‌کند. این تحقیق به درک بهتر ما از یادگیری تجربی‌ یا یادگیری با انجام دادن یا با ایفای نقش کمک کرده و نشان می دهد می‌توان با استفاده از تمرینات حرکتی از اختلالات حافظه یا شناخت در سنین پیری پیشگیری کرد. نتایج این تحقیق اخیرا در مجلهٔ سربرال کورتکس چاپ شده است:

Sensorimotor Learning Enhances Expectations During Auditory Perception

بیشتر بدانید:  مفهوم معنای زندگی از نظر علمی چیست ؟

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون برای علوم اعصاب (دوره یازدهم)

5/5 - (1 امتیاز) نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز برگزار می کند: دوره …

One comment

  1. منم یک تجربه م رو در زمینه ی دیگه مینویسم :
    من از دوران دبیرستان عادت کرده بودم که زمانی که معلم تدریس میکنه هم زمان هم گوش بدم هم بنویسم .. خوبی این کار باعث شده بود خیلی سریع گفته های معلم رو بنویسم … اما بدیش به مراتب بیشتر بود یعنی مطالب توی ذهنم شاید یکم موندگار بود.
    این رو هم بگم بعد از چند سال من یادگیریم کمتر شده بود .. چون باید از اول شروع به مطالعه میکردم و خوب خسته کننده بود
    زمانی که ورزش رو شروع کردم, مربیم یکسری تئوری رو توضیح میداد و حق نداشتم بنویسم و بهم گفت هر زمان که تموم شد حق داری بنویسی…
    خلاصه من خوب گوش میکردم و بعد میرفتم یادداشت میکردم ..حتی نکات ریزش با جزئیات هم یادم بود. این رو هم بگم ممکن بود بعد از کلاس .چند ساعت بعد توی اون روز یا یه روز دیگه یادداشت میکردم اما مطالب و اموزش هارو یادم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *