خلاصه اخبار نوروسافاری – ۱۵ اسفند ۹۶

نوروسافاری | ربات انسان‌نمای “بینا ۴۸” موفق به حضور در دانشگاه و گذراندن یک واحد درسی شد. این ربات ایده‌ها و شخصیت‌ها را با ایجاد یک پایگاه داده به صورت خاطرات، باورها و افکار طبقه‌بندی می‌کند. می‌تواند با دریافت اطلاعات از رسانه‌های اجتماعی اظهار نظر کند و در حال درک عشق است.
 
لبخند “پاداش” (reward) نوعی لبخند بصری است که رفتار را بهبود می‌بخشد، در حالی که لبخند “دلسوزانه” (affiliative)برای حفظ روابط ساخته شده است و لبخند “تسلط” (dominance) نمایانگر موقعیت اجتماعی خوب فرد است. واکنش ما به انواع لبخند: لبخندهای تسلط با سطح کورتیزول بالایی در بزاق همراه بود و باعث افزایش ضربان قلب افراد شد، لبخند پاداش میزان استرس و سطح کورتیزول شرکت کنندگان را کاهش داده است. گرچه لبخند دلسوزانه به واکنش‌های فیزیکی پاسخ واضحی نداد و نتایج آن مشابه نتایج لبخند پاداش بود.
 
ربات موسوم به “نظریه شبکه ذهن” (Theory of Mind-net) یا ” ToM-net” قادر است کار دیگر عاملان هوش مصنوعی را در محیط مجازی پیش‌بینی کنداین نرم‌افزار، قابلیت پیش‌بینی کار دیگر سیستم‌های هوش مصنوعی را دارد و حتی می‌تواند بفهمد آیا عقاید آنها در مورد دنیای اطرافشان اشتباه است یا خیر.
 
سطوح قابل کنترل اضطراب به واقع می تواند به افراد در یادآوری جزئیات رویدادها کمک کند. از طرف دیگر زمانیکه سطوح اضطراب بیش از حد بالا باشد، می تواند به تحریف خاطره ها منجر شده بطوریکه در این مرحله افراد عناصر بی طرف یک تجربه را به مضمون های منفی ربط می دهند.
 
بافت مرده مغز ترمیم نمی شود و مانند سایر جراحت های بدن از بین نمی رود بلکه در عوض به مایع تبدیل شده و برای مدت طولانی در وضعیت مایع باقی می ماند. سپس این بافت مایع سمی شده و به سایر بافت های سالم مغز آسیب می زند که می تواند موجب ابتلا به زوال عقل شود.
 
نتیجه مطالعه ژنتیکی اخیر: در اواخر دهه ۱۷۵۰ میلادی (۱۱۳۰ شمسی)، بیشتر آمریکاییان همسران خود را در شعاع ۱۰ کیلومتری پیدا می‌کردند و قبل از دهه ۱۸۵۰ میلادی (۱۲۳۰ شمسی)، اکثر مردم با خویشاوندان خود ازدواج می‌کردند
 
زمانی که افراد احساس کمبود شخصیت کنند یا خود را از نظر اجتماعی پایین‌تر ببینند، طنین صدایشان بیشتر می‌شود و تن صدایشان بالا می‌رود. جالب‌تر این‌که وقتی افراد احساس غرور می‌کنند و از سطح اجتماعی بالایی برخوردارند، صدای آن‌ها تمایل به کمرنگ شدن و پایین آمدن دارد.
 
میزان افسردگی در مادرانی که بعد از ۶ ماهگی نوزاد، کنار نوزاد می خوابند نسبت به مادرانی که اتاق خواب کودکان خود را جدا کرده اند، بطور متوسط ۷۶ درصد بیشتر است.

بیشتر بدانید:  چگونه مغز هوشیاری را تولید کرده یا از دست می دهد؟

همچنین ببینید

دوره آموزشی استفاده از پایتون در علوم اعصاب (دوره ششم)

4.7 / 5 ( 12 امتیاز ) نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *