نقش میکروب های روده در بروز افسردگی

3.5/5 - (2 امتیاز)

kjkjkjkjk 

نوروسافاری| مطالعات محققان موسسه فناوری کالیفرنیا در پاسادنا نشان می دهد که میکروب های روده نقش مهمی در تولید سروتونین محیطی دارند.

به گزارش نوروسافاری به نقل از ایرنا، سروتونین یکی از مواد شیمیایی مغز است که نقش تعیین کننده ای در رفتار و احساسات دارد. عدم تعادل این ماده شیمیایی یکی از مهمترین دلایل بروز افسردگی است.

تحقیقات جدید نشان می دهد که ۹۰ درصد سروتونین، در معده تولید می شود و نامتعادل شدن سروتونین محیطی، به بیماری های مختلفی از سندرم روده تحریک پذیر گرفته تا بیماری های قلبی عروقی و پوکی استخوان منجر می شود.

در ادامه تحقیقات آمده است که میکروب های روده بر انتقال دهنده های عصبی تاثیرگذار هستند و سروتونین مهمترین انتقال دهنده عصبی به شمار می آید.

در روده سه نوع سلول؛ سلول های ایمنی، سلول های عصبی و سلول هایی به نام EC، سروتونین ترشح می کنند. تحقیقات نشان می دهد که ترشح سروتونین با سلول های EC تحت تاثیر باکتری های روده هستند.

نتایج این تحقیقات اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با بیماری های عصبی و ارتباط آن با سلامت باکتری های روده در اختیار محققان قرار داده است.

نتایج این تحقیقات در نشریه Cell منتشر شده است:

 

Jessica M. Yano, Kristie Yu, Gregory P. Donaldson, Gauri G. Shastri, Phoebe Ann, Liang Ma, Cathryn R. Nagler, Rustem F. Ismagilov, Sarkis K. Mazmanian, Elaine Y. Hsiao. Indigenous Bacteria from the Gut Microbiota Regulate Host Serotonin Biosynthesis. Cell, 2015; 161 (2): 264 DOI: 10.1016/j.cell.2015.02.047

 

بیشتر بدانید:  شامپانزه 'توانایی لازم برای پختن غذا را دارد'

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون از صفر (دوره ششم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز، دوره جدید آموزش پایتون مقدماتی برگزار می کند: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *