در افراد سیگاری، ارتباط بین شبکه‌های مختلف مغزی مختل می گردد.

2/5 - (5 امتیاز)

10003479_237320579786819_1309852378_n

 

نوروسافاری| در افراد سیگاری، ارتباط بین شبکه‌های مختلف مغزی به مصرف مداوم سیگار وابسته می شود و  سیگار نکشیدن طولانی مدت در آنها منجر به اختلال در ارتباط بین شبکه‌های مختلف مغزی می گردد.


به گزارش نوروسافاری، ترک سیگار به علت کمبود نیکوتین منجر می شود مغز افراد سیگاری توانایی کمتری در انتقال فعالیت از شبکه حالت پیش فرض– که حالت درونگرایی یا خود مرجعی نیز نامیده می شود- به شبکه کنترلی یا اجرایی داشته باشند.
شبکه اجرایی منجر به خود کنترلی آگاهانه تر عدم مصرف مجدد سیگار می گردد و توانایی کمتر در انتقال فعالیت به این شبکه، ترک سیگار را مشکلتر می کند.

دانشمندان امیدوارند با بررسی اختلالات ارتباطی‌ بین شبکه‌های مغزی، درمانهای موثرتری را جهت ترک سیگار بیابند.

این تحقیق با انجام fMRI بر روی افراد سیگاری که بیش از ۱۰ نخ در روز سیگار می کشیدند، ۲۴ ساعت بعد از عدم مصرف و بلافاصله بعد از مصرف مجدد انجام شده و در مجله JAMA Psychiatry گزارش شده است:

Large-Scale Brain Network Coupling Predicts Acute Nicotine Abstinence Effects on Craving and Cognitive Function

بیشتر بدانید:  چرا برداشت ما از "زیبایی چهره افراد" متفاوت است؟

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون از صفر (دوره ششم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز، دوره جدید آموزش پایتون مقدماتی برگزار می کند: …

۲ comments

  1. با عرض سلام و ادب
    جناب دکتر عزیز بنده دانشجوی مهندسی اجرایی عمران هستم و از 2سال پیش مباحث مربوط به مغز را مطالعه میکردم و استعداد زیادی در زمینه ایده پردازی و اختراع دارم و خودم هم یک دستگاهیی رو در ذهنم طراحی کردم ولی به خاطز امبد نداشتن به ادامه کار از اختراع ان دستگاه طرف نظر کرده ام ج.ن پشتوانه مالی هم نداشتم و اینکه بنده خیلی علاقه به این مبحث دارم ممنونتون میشم که کمک کنید بنده چه رشته دانشگاهیی برای مقطع ارشد در این زمینه انتخاب کنم؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *