نوزادان فکرکردن را پیش از صحبت‌کردن یاد می‌گیرند

Rate this post

 

Baby boy posing for his first portrait
نوروسافاری| تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه نورث‌وسترن نشان می‌دهد ،نوزادان قادرند روابط انتزاعی مولفه‌های یکسان و متفاوت را تنها پس از دیدن اندک نمونه‌هایی از آن‌ها یاد بگیرند.

 

به گزارش نوروسافاری به نقل از ایسنا، این موضوع نشان می‌دهد درک روابط انتزاعی در مراحل آغازین رشد انسان وجود دارد و مهارت‌های زبانی برای یادگیری این روابط انتزاعی، ضروری نیستند.

 

دانشمندان برای رهگیری تفکر رابطه‌ای در نوزادان، این موضوع را آزمایش کردند که آیا نوزادان هفت‌ماهه می‌توانند ساده‌ترین و اساسی‌ترین روابط انتزاعی یکسان‌بودن و تفاوت بین دو مولفه را درک کنند یا خیر.

 

به نوزادان حاضر در این مطالعه یک جفت عروسک داده شد که یا هم‌شکل یا متفاوت بودند.

 

دانشمندان دریافتند نوزادان رابطه انتزاعی یکسان‌بودن دو شیء را رمزنگاری می‌کردند و زمانی که تغییری در این رابطه ایجاد می‌شد، این تغییر را شناسایی می‌کردند.

 

محققان همچنین دریافتند نوزادان، الگوهای یکسان یادگیری روابط انتزاعی را درست مانند کودکان مسن‌تر و بزرگسالان بروز می‌دادند.

 

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که نوزادان می‌توانند روابط انتزاعی را پیش از آموختن لغاتی که این روابط را توصیف می‌کنند، یاد بگیرند و این بدین معناست که یادگیری رابطه‌ انتزاعی در انسان‌ها، نیازی به زبان نداشته و یک مهارت بنیادی انسانی در نوع خود است.

 

نوزادان حاضر در این پژوهش قادر بودند رابطه یکسان‌ یا متفاوت بودن را پس از دیدن شش تا ۹ نمونه تشخیص دهند. به نظر می‌رسد یادگیری رابطه‌ انتزاعی، مهارتی است که انسان‌ها بهتر از پستانداران دیگر می‌توانند در آن عمل کنند.

 

بیشتر بدانید:  انتقاد شدید به اصلاح‌نژاد جنین انسان در چین

لینک مقاله اصلی این تحقیق در ژورنال Child Development:

Prelinguistic Relational Concepts: Investigating Analogical Processing in Infants

گزارش دانشگاه نورث وسترن درباره این تحقیق:

Babies Can Think Before They Can Speak: Humans are able to learn abstract relations even before the first year of life

همچنین ببینید

دوره آموزشی پایتون برای علوم اعصاب (دوره چهاردهم)

نوروسافاری | موسسه دانش بنیان آینده مغز برگزار می کند: دوره آموزشی استفاده از پایتون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *